Czym są i jaka jest rola profili aluminiowych LED?

Profile do taśm LED są to artykuły które stanowią nieodłączny element listew ledowych, które obecnie na ryzku cieszą się uznaniem klientów i szerokim zastosowaniem głównie w meblarstwie.  Są one niczym innym jak listwą, na którą dosłownie nakleja się pasek ledowy. Profile dostępne na rynku wykonane są głównie z PCV, ale równie popularne stają się profile aluminiowe. Zaletą profili aluminiowych LED producentów, którzy oferują swoje produkty jest lepszy sposób odprowadzania ciepła, niż w przypadku profili wykonanych z PCV, a ta cecha z kolei znacząco poprawia żywotność samych diod  LED. Ponadto aluminium to materiał nierdzewny i niezwykle elastyczny w obróbce.

Profile aluminiowe LED i ich nieoceniony wpływ na żywotność listew LED.

W żadnym wypadku nie warto rezygnować z profili aluminiowych Led i montować samą listwę diodową. Należy pamiętać bowiem o tym, że taśmy LED bez odpowiedniej osłony nie przetrwają próby czasu. Doklejone bezpośrednio do ściany, już po miesiącu użytkowania zaczną się powoli odklejać i odkształcać.  Ponadto, brak odpowiedniego radiatora, którego funkcję spełnia listwa wpłynie na szybsze zużycie listwy diodowej. Pierwszą oznaką wyczerpania listwy jest zmiana barwy światła.

Cena- nie gra roli.

Jedynie ma marginesie warto wspomnieć, że do listy zalet profili aluminiowych LED można dopisać przystępną cenę. Listy do taśm LED znajdziemy już w cenie ok. 7 zł za 1 metr bieżący. Dlatego też inwestycja nie dość, że szybko się zwróci to jeszcze przedłuży żywotność listwy diodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *