Profile do oświetlenia LED- jakie są ich rodzaje.

W związku z ogromnym wyborem profili do oświetlenia LED dostępnych na rynku postanowiliśmy usystematyzować nieco wiedzę i udzielić wskazówek dotyczących tego rodzaju produktu, tak by klienci mieli dokonali odpowiedniego wyboru.

Rodzaje profili do oświetlenia LED jakie najczęściej spotkamy w sklepach.

Profile tzw. liniowe to profile które znajdują najczęściej zastosowanie w montażu w meblach np. w zabudowie kuchennej lub łazienkowej. Dzięki specjalnej osłonie mlecznej uzyskujemy miękkie światło o idealnej linii, bez wyraźnie odznaczających się pojedynczych LED-ów. Z uwagi na to, że nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru, cieszą się niezwykłą popularnością. Łatwe w montażu zarówno nawierzchniowo jak i poprzez wpuszczenie do wcześniej wywierconego otworu w meblu.

Profile tzw. kątowe inaczej zwane narożnymi służą do generowania światła pod kątem, zwykle 45 stopni. Na rynku zwykle dostępne są w trzech bazowych kolorach – białym, srebrnym i czarnym. Równie często, co profile liniowe, wykorzystywane w stolarce meblowej w narożach mebli lub ścian.

Profile tzw. nawierzchniowe to profile stosowane najczęściej przez stolarzy w produkcji mebli, mogą być zarówno liniowe, jak i kontowe. Cechą charakterystyczną jest to, że pozbawione są wypustek maskujących cięcia otworów. Na rynku występują najczęściej w odcinkach 1 m. Profile tzw. drążkowe znajdują zastosowanie najczęściej jako oświetlenie szaf, schowków lub mniejszych pomieszczeń gospodarczych. Cechują się wysoką trwałością oraz uniwersalnym zastosowaniem do miejsc trudno dostępnych, które jednak wymagają doświetlenia. Profile tzw. hermetyczne-  stosowane głównie w pomieszczeniach tzw. mokrych jak kuchnia czy łazienka. Posiadają specjalnie uszczelnienie osłony profilu, dzięki temu są bezpieczne w użytku nawet w bliskim kontakcie z wodą np. w pobliżu wanny czy umywalki. Profile tzw. przypodłogowe  to profile cieszące się popularnością głownie w budynkach użyteczności publicznej takich jak biurowce, galerie handlowe czy kina. Często wykorzystywane przez architektów do projektowana nowoczesnych wnętrz, dają one bowiem niesamowity efekt świetlny. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w zamian za standardowe listwy świetlne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *