Profile LED- o czym warto pamiętać.

Profile LED, oprócz taśm LED, listew i kloszy to jeden z podstawowych elementów oświetlenia ledowego. Profile LED nie tylko poprawiają walory estetyczne,  ale także wpływają na jakość efektu świetlnego. Dzięki profilom LED i listwom światło bowiem jest bardziej miękkie dzięki czemu staje się eleganckim elementem wystroju wnętrz. Dodatkowo profil LED pełni jeszcze jedną ważną funkcję chłodzącą dla taśmy LED, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia dla jej trwałości.

Profile LED- łatwość montażu.

Montaż profili LED nie wymagają czasu, doświadczenia ani specjalistycznego sprzętu. Wystarczająca będzie wkrętarka. Profile LED mocuje się, w zależności od podłoża, za pomocą śrub lub wkrętów, które wkręcane są w ścianki profilu. Specjalnie linie umieszczone wewnątrz listwy LED wyznaczają miejsce wierceń. Niektóre z listew mogą być nawet montowane na specjalistyczny klej montażowy lub nawet taśmę dwustronną. Montowanie listew LED w płytach gipsowo- kartonowych może się odbywać także za pomocą specjalnych sprężyn gipsowo-kartonowych. Jednakże należy pamiętać, żeby przed zamontowaniem taśmy LED do profilu dokładnie go odtłuścić. Po zamontowaniu należy pamiętać także o tym, czy grzbiecie profilu profilu LED utworzył się kanał z udrożnionym prześwitem, tak by bez problemu mogły zmieścić się kable.

Elastyczność i duże możliwości jakie dają listwy LED.

Profile LED zazwyczaj wykonane są z prostego do cięcia materiału, najczęściej z aluminium. Wystarczy zatem, że zaopatrzymy się w najprostszą piłę do aluminium czy metalu. Wielu producentów oferuje specjalne łączniki umożliwiające osiągnięcie dowolnego kształtu i połączenie listew w sposób odpowiadający potrzebom klienta. Ponadto praktycznie każdy profil LED można pomalować na wybrany kolor.  Na aprobatę zasługuje także cena profili, która oscylować może w granicach 8-20 zł/ 1 mb.

Przed wyborem i zakupem pamiętajmy by zwrócić szczególną uwagę na podłoże montażu, a także cel jakiemu ma oświetlenie LED służyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *